/uudised
est
Uudised
Täna algab Eriti Lühikeste Filmide Festival
04.06.2018
Shorts
Kaader 19. rahvusvahelise lühifilmifestivali Très Court publiku lemmikfilmist „Meie imeline loodus" („Our Wonderful Nature: The Common Chameleon“, rež. Tomer Eshed, Saksamaa). Autor/allikas: ELFF

Täna algab kuues Eriti Lühikeste Filmide Festival (ELFF), mille põhiprogramm linastub 10. juunil kinos Sõprus, kus filmisõbrad saavad näha üle saja lühifilmi neljas erinevas programmis ning osaleda žüriina rahvusvahelise võistlusprogrammi võitja valimisel.

Rahvusvahelise filmifestivali Très Court harufestival ELFF alustab retrospektiiviga. Läinud aastal, mil Eestis toimus ELFF viiendat korda, linastus ETV-2 ekraanil Très Court'i retrospektiiv, mis kogus Eestis üle 30 000 vaataja.

Tänavu 20. korda toimuva Très Court'i aastapäeva puhul jõuavad festivalile esmakordselt eraldi programmina eriti lühikesed Prantsuse filmid, mille pikkus ei ületa nelja minutit.

"Valikust leiab Prantsusmaa filmitegijaid, prantsuskeelset toodangut ning vihjeid prantsuse kinole ja kaasaegsetele rahvuslikele probleemidele, mis kõik kindlustavad sajaprotsendilise made in France naudingu," sõnas ELFFi peakorraldaja Peter Murdmaa.

Maiuspalana lõpetab festivali programm "Rämps ja glamuur", mis on eelkõige mõeldud tugevama närvikavaga filmisõbrale, kes on valmis vastu võtma kõige sobimatumaid, ebaharilikke, sotsiaalseid norme rikkuvaid ja nauditavaid väga lühikesi filme.

Festivali žüriiks on publik: kõikidest vaatajahääletuses osalevatest riikidest kogutud tulemuste põhjal selguvad Très Court'i publikulemmik ja Grand Prix'võitja. ELFFil hääletanute vahel loositakse välja kaks Intsikurmu muusikafestivali ja PÖFF Shortsi festivalipassi.

Très Court'il linastuvad üheksa päeva jooksul filmid, mille pikkus on kuni neli minutit, rohkem kui sajas Prantsusmaa linnas ning 23 riigis üle terve maailma.

Eriti lühikeste filmide festival (ELFF) kestab 4.- 10. juunini, korraldajaks on Eesti lühifilmi keskus.
Jaga: