/uudised
est
Uudised
PÖFF Shorts teeb kummarduse varjatud kaamera meistrile
26.11.2018
Shorts
Foto: kaader filmist "511 paremat fotot Marsist"

Leedu lühifilm, Läti anima ja Eesti dokfilm esindavad saja-aastaseid riike lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shorts eriprogrammis "Balti 100", kus retrospektiiviga tehakse kummardus dokumentalist Andres Söödile.


"Vaadata maailma läbi Söödi silmade on kogemus. Need on targa mehe tehtud filmid, hõrgud ja kerged nagu hea klassika ikka," kommenteeris programmi dokumentaalfilmide režissöör Raimo Jõerand.

Andres Söödi lühidokumentaalide seas linastuvad varjatud kaameraga filmitud klassikud nagu "Jaanipäev" (1978) ja "511 paremat fotot Marsist" (1968), mis annavad meile vahetu ja ainulaadse sissevaate nõukogude inimese argipäeva.

Teisipäeval, 27. novembril kell 19:20 Artise kinos linastuval seansil on kohal ka filmide autor Andres Sööt isiklikult.

Lisaks Söödi retrospektiviile näeb "Balti 100" programmis noorte Leedu filmitegijate kassetti, kus linastub rahvusluse nootidega mängufilm "Basseinipidu" (2017, rež. Laurynas Bareiša), mis esilinastus Veneetsia filmifestivalil ja võitis Vilniuse filmifestivalil Kino Pavasaris parima lühifilmi auhinna.

Lätlaste animakogumikus "Balti 100: Läti animatsioon" on esindatud Edmunds Jansonsi "Hüljeste saar" (2014), mis pälvis režissöörile Läti rahvusliku filmiauhinna parima animarežissööri kategoorias.

"Läti animatsioon" ja "Leedu lood" linastuvad Coca-Cola Plazas esmaspäeval, 26. novembril kell 17.30 ja 19.30.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 20.-28. novembrini Tartus ja Tallinnas.
Jaga: