/uudised
est
Uudised
PÖFF Shorts alustab täna Eesti filmiajaloo remiksiga
20.11.2018
Fookuses

Täna kell 19.00 alustab Sõpruse kinos Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts EV100 muusikasündmusega "Jäljed".


„Jäljed“ on režissöör Andres Tenusaare ja helilooja Taavi Kerikmäe audiovisuaalne live-kontsert, mille aluseks on perioodil 1964-2013 valminud 13 Eesti filmi. Teose visuaalid on lähtefilmidest ümber komponeeritud kasutades erinevaid animatsiooni ja videotehnikaid, mis segunevad kohapealse pildi- ja helitöötlusega.

"See muusikasündmus on suurepärane avalöök PÖFF Shortsile, tuues kokku nii lühifilmi, animatsiooni ja Eesti filmiajaloo," ütles PÖFF Shortsi juht ja produtsent Grete Nellis.

Festivali kavas on mitmeid uusi temaatilisi kassette nagu luhtunud lühifilmide eriseanss "The Rejected Shorts Picture Show", queer-naiste ja transsooliste kogemustele keskenduv "Queer agenda" ning populaarsust koguvale animadokumentaali žanrile pühendatud "Animeeritud tegelikkus".

Festivali 100-aastaste fookusprogrammiks on Balti riigid. Kolmest erikassetist leiab kaasaegsete Leedu lühifilmide ja Läti animatsiooni paremiku ning Eestit esindab lühidokumentaalide retrospektiiviga Andres Sööt.

Uute filmidega naasevad Late Night erootika- ja komöödiafilmide linastused, Euroopa lühifilmiauhindade seansid EFA Short Matters! ning varajaste hommikutundideni kestev filmipidu Öökino. Lastele on vaatamiseks kinos Artis "Nutikad multikad lastele", millele eelneb Nukufilmi lastestuudio töötuba Solarise keskuse aatriumis.

Festivalile on oodatud 105 väliskülalist, sealhulgas võistlusprogrammide žürii rahvusvahelised liikmed nagu Winterthuri rahvusvahelise lühifilmifestivali kunstiline juht John Canciani (Šveits), filmiajakirjanik Marta Bałaga (Poola), animarežissöör Zsuzsanna Kreif (Ungari) ja filmikriitik Carmen Gray (Uus-Meremaa).

Rahvusliku võistlusprogrammi hindavad Barcelona rahvusvahelise lühi- ja animatsioonfilmi festivali Mecal looja ja juht Roberto Barrueco (Prantsusmaa), režissöör Heilika Pikkov (Eesti) ning Jing Haase (Rootsi), kes on lühifilmide ja dokumentaalide festivali juht Rootsi Filmi Instituudis.

PÖFF Shortsil linastub tänavu rohkem kui 30 riigist üle 230 lühi- ja animafilmi. Festivali põhiprogrammi moodustavad 5 võistlusprogrammi, millest kaks on pühendatud lühifilmidele ning kaks animafilmidele. Lühifilmid ja -animatsioonid PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis.

Tänavuse PÖFFi ja PÖFF Shortsi passid ja piletid on müügil SIIN!

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 20.-28. novembrini Tartus ja Tallinnas.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

PÖFF Shorts kodulehekülg: http://shorts.poff.ee
PÖFFi kodulehekülg: www.poff.ee
Facebook: https://facebook.com/poffshorts/
Instagram: http://instagram.com/poffshorts/
Jaga: