/festivalist
est
Festival

November, Tallinn 

PÖFF Shorts on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) kärgfestival, mis keskendub lühifilmidele ja animatsioonile, tuues publiku ette viimase aasta põnevamad ja julgemad filmiteosed. 
Festivalil on kolm võistlusprogrammi – rahvusvahelised lühifilmi ja animatsiooni programmid ning rahvuslik võistlusprogramm. Kolm žüriid annavad välja viis auhinda, nende hulgas parima tudengifilmi auhinna nii animatsiooni kui mängufilmi kategoorias. 

PÖFF Shorts industry
  • Baltic Preview – lühifilmiturg (ShortEst) 

    Baltic Preview on võrgustiku loome sündmus POFF Shortsi raames. Selle eesmärgiks on esindada ja vahendada võimalusi Baltimaade uute lühifilmide levitamiseks ja kaastootmiseks rahvusvahelisel tasandil.
  • Student Film Market – rahvusvahelise tudengifilmi turu projekt (BFM) 


1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15st A-kategooria võistlusprogrammiga festivalist, mida on tunnustanud Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF). Festivali kavas on üle 200 pika mängu- ja ligemale 300 lühi- ja animafilmi, mis on viimastel aastatel kogunud 80 000 külastust ja toonud Tallinna üle 300 välismaise filmindustegelase.